Poradna ArginMaxu

Řada žen trpí v sexuální oblasti řadou nepříjemných problémů. Mezi ty nejčastější patří nedostatečná nebo malá chuť na milování. Pokud máte i Vy potíže ve svém milostném životě, neváhejte se obrátit se svým dotazem na naši poradnu. Můžete tak pomoci mnoha dalším ženám nalézt správnou cestu k řešení jejich sexuálních problémů. ZDE můžete zanechat Vaše dotazy, které zodpovíme.

Na dotazy odpovídala odbornice Prof. MUDr. Alexandra Žourková, CSc.  (Lékařská fakulta Masarykovy univerzity)

Máte dotaz nebo potřebujete poradit?

Jindřiška

Dobrý den, jsem s manželem již 12 let a stále se nedokážu odvázat? Stydím se a když jsem mu naznačovala, co by se mi líbilo, vůbec na to nereagoval. Co s tím?

Dobrý den, zkuste se zamyslet nad tím, zda se nestydí i on. Možná právě proto nereaguje na Vaše náznaky. Doporučovala bych Vám zkusit vhodný doplněk stravy pro ženy, po kterém byste se mohla víc uvolnit a být schopna manželovi sdělit, co Vám dělá dobře.

Marie

Dobrý den, partner je z práce dost často unavený a nevím jak ho motivovat, abych ho začala přitahovat. Vyzkoušela jsem toho hodně a i na mě to už působí zkličujícím dojmem a padá mi sebevědomí. Jak o tom mluvit, abych se do toho ještě více nezamotala a neublížila sobě i jemu.

Toto je nyní častý problém, kdy muži po vyčerpávajícím dnu v zaměstnání ztrácejí chuť k sexu kvůli únavě. Sebevědomí neztrácejte, zkuste s ním toto citlivé téma probrat a případně mu i nabídnout užití vhodného doplňku stravy pro muže, pokud k tomu bude svolný.

Jana, 29

Dobrý den, jak nastartovat vášeň po narození potomka?

Vážená Jano, pokud ještě kojíte, hormon, který podporuje kojení, tlumí chuť k sexu. Vášeň můžete nastartovat užíváním vhodného doplňku stravy pro ženy, pokud již nekojíte.

Martina P.

Dobrý den, není to žádný závažný problém, ale poslední dobou, cca měsíc jsem ztratila zájem, vášeň a chuť se milovat se svým partnerem. Jsme spolu již dlouho, ale vždy vše fungovalo. Nemáte nějakou radu nebo tip?

Zkusila bych vhodný přírodní doplněk stravy pro ženy, měl by Vám chuť vrátit.

Petr

Lze nějak poznat, že žena předstírá orgasmus? Může mě partnerka opustit kvůli tomu, že má problémy s dosažením orgasmu? Opravdu se snažím, ale nějak to nejde..

Předstíraný orgasmus poznat nejde, partnerce by mohl pomoci vhodný přírodní doplněk stravy pro ženy,problémy s dosažením orgasmu má cca 5% žen v populaci a nevadí jim to, třeba Vaše partnerka mezi ně patří

Tereza

Zdravím, máte nějaký zaručený tip, jak zvýšit libido? Pomáhají například španělské mušky? (Tereza)

Španělské mušky pomáhají, ale neseženete je, jsou zakázané (mohou zničit ledviny). Lepší je zkusit přírodní prostředky, které obsahují vhodné doplňky stravy pro ženy.

Dotaz 5

Dobrý den pane doktore, mám dost problém v sexu se svým partnerem. Můj partner má se sexem dlouhodobě dost problémy, tvrdí, že se mu nechce, a že to pro něj není naprosto důležitý. Vím, že tento problém měl i s partnerkami minulými… téměř s jistotou vylučuji, že by měl jinou ženu. Mimo toho má ještě jeden problém a to je jeho sexuální úchylka .. strašně rád by mě holil krk a okolí uší a to holícím strojkem u této činnosti vždy dospěje k vyvrcholení.. je to téměř jediná věc, která ho vzruší mě tato úchylka samozřejmě dost omezuje a nemyslím si, že je to normální.. pro kompletní podání informací je mu přes 30 roků a o tom, že ho vzrušují holení strojkem partie hlavy zjistil když mu bylo okolo 29. Jinak je to báječný chlap, ale obávám se, že jeho úchylka v kombinaci se sexuálním ne-apetitem je asi problém. Mimo toto sexuální styk s ním bývá bez předehry a naprosto nemusí a nechce orální styk pokud se nejedná o něj… jsem strašně zoufalá.. co mě poradíte? Na koho se můžu obrátit? Nevíte něco bližšího o jeho sexuální úchylce? Mnohokrát děkuji za odpověď.

„Škála různých sexuálních choutek a zálib lidských jedinců je prakticky nekonečná a věřte, že holení partnerky kolem uší a na krku patří rozhodně mezi ty nejméně škodlivé. Většinou k sexuálnímu uspokojení může stačit jenom náznaková akce, která vás samozřejmě nemusí příliš omezovat a bylo by tedy docela vhodné vycházet partnerovi v této zálibě vstříc. Pokud vy mu takto vyhovíte, tak jistě on vám to zase oplatí jinými praktikami, které zase vyhovují vám. Ideální je, když si partneři vzájemně v takových zálibách vycházejí vstříc a nemyslí každý z nich jenom na sebe a na své uspokojení. Uvidíte, že se vám potom to holení bude třeba docela líbit.“

Dotaz 4

Dobrý den, někde jsem četla, že se nemá do vagíny foukat. A pak jsem si vzpomněla, že jako malá jsem si tam foukala takovým tím jak se to mačká a díky tomu skáče ten skákací pavouk (ta hračka). A jestli vadí třeba i takové foukání při sexu, když tam spolu s mužským údem vniká a nějaký vzduch. Děkuji.

„Takové dětské foukání hračkou samozřejmě nevadí, také při souloži se vzduch většinou zase kolem penisu dostává z pochvy ven. Normální pohyby nemohou vzduch do vyšších oddílů ženských rodidel nijak pumpovat, protože penis není opatřen pístními kroužky a tudíž zcela ideálně nikdy netěsní. Něco jiného je foukání vzduchu do pochvy ústy při orálním styku. Tady je opravdu možno docílit v pochvě tlaku dostatečně velkého aby pronikl do dělohy a do vejcovodů. To by ještě ani tak nevadilo, protože vzduch v břišní dutině může sice způsobit pocit nevolnosti, ale časem se sám vstřebá. Nejhorší situace může nastat, když je při tom foukání do pochvy žena těhotná, často stačí jenom počínající několikatýdenní těhotenství, o kterém žena třeba ani nemusí ještě vědět. V takovém případě může vzduch proniknout do krevního oběhu. Už ve škole se děti učí, že vzduch v oběhu krevním představuje smrtelné nebezpečí vzduchové embolie. I u nás v Česku už takto dvě ženy zemřely. Proto je opravdu nejlepší ženě do pochvy nefoukat.“


Máte dotaz nebo potřebujete poradit?