Stres v práci, starosti v rodině, kdo by to neznal. Přílišné napětí, zvláště pokud je dlouhodobé, příjemným milostným hrátkám zrovna nepřeje. Stejně tak stereotyp, který vnáší do ložnice, místo vášnivých scének, jenom samé předvídatelné situace, nesčetněkrát vyzkoušené sexuální polohy a málo vynalézavosti. To všechno opojný pocit lásky ohrožuje. Nikdo však nemusí nechat situaci zajít tak daleko. Chce to jen trochu snahy a odvahy postavit se naučeným stereotypům. Vždyť lidská sexualita nezná mezí, tak proč neotevřít vrátka svým erotickým fantaziím?

V sexu je dovoleno vše, co vyhovuje oběma partnerům. Máte své tajné libůstky, o kterých jste partnerovi ještě neřekli? Udělejte to diplomaticky, pokud to dobře podáte, nemusíte se strachovat kvůli jeho nepřiměřeným reakcím. Možná naopak zjistíte, že partner myslí dlouhá léta na to samé, jen se vám bál to sdělit, zrovna tak jako vy jemu.

Sexuální rozkoš můžete povzbudit také použitím různých sexuálních pomůcek. Zajděte do sex-shopu. Možná se tam budete zpočátku cítit poněkud v rozpacích, po chvíli si však zvyknete. Obsluha v podobných prodejnách bývá profesionální a diskrétní. Až budete u pultu s prodavačem sami, řekněte mu své požadavky a určitě vám dobře poradí. Na trhu existuje řada vibrátorů všemožných tvarů, vibračních kroužků na penis, ale i jiné pomůcky, které by vám mohly vaše milostné hrátky oživit. Najednou i po padesátce zjistíte, že erotika může být znovu jiskřivá a objevná. Přitom umění svádět je docela jednoduché, jen je třeba znát ty správné „kouzelné“ prostředky.

Zažili jste, pánové, už někdy překvapivé účinky chřestu, muškátového oříšku nebo zázvoru? Tyto smyslné lahůdky mohou dát romantickému večeru zcela zvláštní, nezapomenutelný ráz. Dámy zase mohou sáhnout k dráždivému spodnímu prádlu, příjemným erotickým vůním, které umí naladit na erotickou vlnu každého muže.