V této sekci si přečtete zajímavé materiály vztahující se obecně k oblasti sexuálního zdraví. Mohou přispět k zamyšlení, případně vám nabídnout inspiraci.

Pravidelný sex přináší výhody

Ne nadarmo se říká, že „postel sbližuje“. Platí to v každém věku. I když je přirozené, že chuť na sex, vlivem přirozených hormonálních změn v organismu, může s přibývajícím věkem klesat, lidé by svoji sexualitu neměli zanedbávat.

Lepší držení těla

Rytmické pohyby pánve mají výtečný vliv na páteř. Skupiny svalů v dolní části zad se uvolní, rovněž silné kontrakce při orgasmu působí jako intenzivní masáž. Není nad zdravou „sexuální gymnastiku“, která dokáže lidem protáhnout tělo, zvýšit fyzickou kondici a ještě vyplavit do mozku „hormony dobré nálady“.

Zlepšení kondice

V průměru spotřebujeme při milostném aktu asi 200 kalorií. To odpovídá energetickému obsahu jedné malé čokoládové tyčinky. Srdce tluče rychleji, puls se zvedá až na 120 tepů za minutu. Výsledkem je zrychlení krevního oběhu a zlepšení srdeční akce.

Snížení krevního tlaku

Hlazení a mazlení má pozitivní účinky na lidskou psychiku i krevní tlak. Dochází totiž ke snížení hladiny stresového hormonu kortisolu. Výsledkem je menší riziko srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice. Petting, například po ránu, vás dokáže pozitivně naladit na celý den.

Klidnější spánek

Po sexuálních radovánkách spíme hlouběji a uvolněněji než jindy. Je to i díky tomu, že při něžnostech a mazlení klesá míra stresu.

Udržuje mládí

Lepší přijímání životně důležitých látek a snížení hladiny stresových hormonů způsobují tento mladistvý efekt. U žen hraje svou roli také estrogen. Může to odsunout menopauzu a zbrzdit proces stárnutí buněk.

Pomáhá proti bolesti

Řada lidí odmítne roztouženého partnera s tím, že je bolí hlava. Přitom je to právě sex, který bolesti hlavy odstraňuje, což se děje díky uvolněnému endorfinu.